SKU: PSOP012V1-002-55 UPC: 784862466913
(80% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 55.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Paul Smith, Alder, Unisex Opticals, PSOP012V1-002-55
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
PSOP012V1-002-55
Brand Name
Paul Smith
Collection
Alder
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Deep Tortoise
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens width
55.0 mm