SKU: CT8176-010-53 UPC: 193154601220
List Price: Rs 33,100.00 LKR
Sale price Rs 14,100.00 LKR
(57% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 142.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Stint, Men's Sunglasses, CT8176-010-53
SKU
CT8176-010-53
Brand Name
Nike
Collection
Stint
Features
Arm length
142.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Dark Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm