SKU: UA5019-086-53 UPC: 716736399744
(74% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Under Armour, Men's Opticals, UA5019-086-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
UA5019-086-53
Brand Name
Under Armour
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Rectangular
Lens color
No Color
Lens width
53.0 mm