SKU: VLS-106C-53 UPC: 198218836136
(60% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Please note this item only ships to the United States
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Valentino, Unisex Sunglasses, VLS-106C-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VLS-106C-53
Brand Name
Valentino
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Tortoise
Detailed lens color
Green
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm