SKU: AA3C79200
List Price: Dh 611.00 MAD
Sale price Dh 208.00 MAD
(65% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Quartz
  • Case Width: 39.0 mm
  • Water Resistance: 30 m (100 feet)
Additional Features
Acqua by Timex, Acqua, Men's Watch, Brass Case, Leather Strap, Quartz, AA3C79200
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
AA3C79200
Brand Name
Acqua by Timex
Collection
Acqua
Band
Band Colour
Brown
Band length
8.0 in
Band Material
Leather
Band type
Strap
Band width
20.0 mm
Clasp
Pin Buckle
Case
Case crystal
Mineral Crystal
Case depth
12.0 mm
Case material
Brass
Case shape
Round
Case width
39.0 mm