SKU: K577-BRN-53 UPC: 764724849146
List Price: Dh 2,228.00 MAD
Sale price Dh 346.00 MAD
(84% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Kate Young, Delila, Women's Sunglasses, K577-BRN-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
K577-BRN-53
Brand Name
Kate Young
Collection
Delila
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Brown
Detailed lens color
Brown
Frame color
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm