SKU: SPP097S-53-06Y6 UPC: 198218604032
List Price: Dh 6,609.00 MAD
Sale price Dh 1,289.00 MAD
(80% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Please note this item only ships to the United States
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 23.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Philipp Plein, Women's Sunglasses, SPP097S-53-06Y6
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SPP097S-53-06Y6
Brand Name
Philipp Plein
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
23.0 mm
Detailed frame color
Red Gold
Detailed lens color
Brown
Frame color
Rose Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Brown
Lens width
53.0 mm