SKU: OR0041-55T-58 UPC: 889214251411
(75% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Adidas, Original, Women's Sunglasses, OR0041-55T-58
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
OR0041-55T-58
Brand Name
Adidas
Collection
Original
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Red Havana
Detailed lens color
Bordeaux Gradient
Frame color
Red
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Red
Lens width
58.0 mm