SKU: EV0886-001-51 UPC: 886549214173
(73% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 51.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 115.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Spirit for Kids, Unisex Sunglasses, EV0886-001-51
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
EV0886-001-51
Brand Name
Nike
Collection
Spirit for Kids
Features
Arm length
115.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Matte Black
Detailed lens color
Silver Flash
Frame color
Black
Frame fit
Youth-Fit
Frame material
Plastic
Frame shape
Square
Lens color
Silver
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
51.0 mm