SKU: EV24051-900-53 UPC: 886895676076
(64% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Lucent Boost, Women's Sunglasses, EV24051-900-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
EV24051-900-53
Brand Name
Nike
Collection
Lucent Boost
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Grey
Detailed lens color
Silver Mirror
Frame color
Grey
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Silver
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm