SKU: VE4450-541787-60 UPC: 8056597898249
(77% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 60.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 125.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Versace's women's sunglasses are a must-have for the style-conscious. These eye-catching pink plastic cat-eye frames, complete with grey 60mm lenses offering 100% UV protection, are expertly crafted in Italy. VE4450-541787-60
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VE4450-541787-60
Brand Name
Versace
Collection
Fashion
Features
Arm length
125.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Pink
Detailed lens color
Dark Grey
Frame color
Pink
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
60.0 mm