SKU: SESA62F-0G23-58 UPC: 8052237084928
(79% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Escada, Women's Sunglasses, SESA62F-0G23-58
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SESA62F-0G23-58
Brand Name
Escada
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Brownish Beige Pattern
Detailed lens color
Dark Blue Shaded
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Geometric
Lens color
Blue
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm