SKU: SMOGB00-LYNDEN-49 UPC: 716737833636
(94% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 49.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
Additional Features
Smith Optics, Lynden, Women's Opticals, SMOGB00-LYNDEN-49
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SMOGB00-LYNDEN-49
Brand Name
Smith Optics
Collection
Lynden
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Aviator
Lens color
No Color
Lens width
49.0 mm