SKU: K528-TOR-52 UPC: 764724373641
List Price: RM959.00 MYR
Sale price RM165.00 MYR
(82% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 23.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Kate Young, Colette, Women's Sunglasses, K528-TOR-52
SKU
K528-TOR-52
Brand Name
Kate Young
Collection
Colette
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
23.0 mm
Detailed frame color
Grey Tortoise
Detailed lens color
Brown Gradient
Frame color
Grey
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm