SKU: EV24036-907-71 UPC: 886895675628
List Price: RM660.00 MYR
Sale price RM190.00 MYR
(71% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 71.0 mm
  • Bridge Width: 9.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Cloak Duo, Men's Sunglasses, EV24036-907-71
SKU
EV24036-907-71
Brand Name
Nike
Collection
Cloak Duo
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
9.0 mm
Detailed frame color
Matte Light Silver
Detailed lens color
Green
Frame color
Silver
Frame material
Plastic
Frame shape
Wrap
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
71.0 mm