SKU: FT1032-52E-56 UPC: 889214403568
List Price: RM1,779.00 MYR
Sale price RM535.00 MYR
(69% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Romy, Women's Sunglasses, FT1032-52E-56
SKU
FT1032-52E-56
Brand Name
Tom Ford
Collection
Romy
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Dark Havana
Detailed lens color
Brown
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Geometric
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm