SKU: K522-TOR-50 UPC: 764724373481
List Price: ₦414,900.00 NGN
Sale price ₦51,900.00 NGN
(87% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 50.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Kate Young, Marguerite, Women's Sunglasses, K522-TOR-50
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
K522-TOR-50
Brand Name
Kate Young
Collection
Marguerite
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Tortoise
Detailed lens color
Brown
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Round
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
50.0 mm