SKU: EV24049-040-57 UPC: 886895675673
(75% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Veil Prism, Unisex Sunglasses, EV24049-040-57
SKU
EV24049-040-57
Brand Name
Nike
Collection
Veil Prism
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Silver Grey
Detailed lens color
Light Grey
Frame color
Grey
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm