SKU: RUNX2D-457-72 UPC: 886895283441
(81% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 72.0 mm
  • Bridge Width: 11.0 mm
  • Arm Length: 130.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Run X2D, Men's Sunglasses, RUNX2D-457-72
SKU
RUNX2D-457-72
Brand Name
Nike
Collection
Run X2D
Features
Arm length
130.0 mm
Bridge width
11.0 mm
Detailed frame color
Matte Obsidian
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
72.0 mm