SKU: FT1222-52F-60 UPC: 889214558954
(74% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 60.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Fashion, Women's Sunglasses, FT1222-52F-60
SKU
FT1222-52F-60
Brand Name
Tom Ford
Collection
Fashion
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Dark Havana
Detailed lens color
Brown Gradient
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
60.0 mm