SKU: DLX106-54-03 UPC: 811005039816
(22% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 150.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dita, Lancier, Men's Sunglasses, DLX106-54-03
SKU
DLX106-54-03
Brand Name
Dita
Collection
Lancier
Features
Arm length
150.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Antique Silver
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Silver
Frame material
Titanium
Frame shape
Aviator
Lens color
No Color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm