SKU: FT1209-01A-56 UPC: 889214558992
(56% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Fashion, Men's Sunglasses, FT1209-01A-56
SKU
FT1209-01A-56
Brand Name
Tom Ford
Collection
Fashion
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Shiny Black
Detailed lens color
Smoke
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm