SKU: FD1881-010-52 UPC: 196154779937
List Price: S/. 449.00 PEN
Sale price S/. 149.00 PEN
(66% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Epic Breeze, Women's Sunglasses, FD1881-010-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
FD1881-010-52
Brand Name
Nike
Collection
Epic Breeze
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Dark Grey
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Frame shape
Rectangular
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm