SKU: SMG3600-JADEN-53 UPC: 716737723135
List Price: K 539.00 PGK
Sale price K 38.00 PGK
(92% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
Additional Features
Smith Optics, Jaden, Women's Opticals, SMG3600-JADEN-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SMG3600-JADEN-53
Brand Name
Smith Optics
Collection
Jaden
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
No Color
Lens width
53.0 mm