SKU: REBEL-WJ9-58 UPC: 762753998682
(52% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Smith Optics, Men's Sunglasses, REBEL-WJ9-58
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
REBEL-WJ9-58
Brand Name
Smith Optics
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Violet Havana
Detailed lens color
Rose Gold Mirror
Frame color
Purple
Frame material
Plastic
Frame shape
Round
Lens color
Rose Gold
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm