SKU: MARC-206-0086-54 UPC: 762753691095
List Price: Gs. 1.320.000 PYG
Sale price Gs. 462.000 PYG
(65% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Step into the limelight with Marc Jacobs women's opticals. Crafted with exquisite Havana-colored plastic, these Cat-Eye frames offer a dash of retro charm, redefined for modern glamour. Enjoy the perfect fit with a generous lens width of 54 mm, ensuring unparalleled comfort and style that will elevate your everyday look. MARC-206-0086-54
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
MARC-206-0086-54
Brand Name
Marc Jacobs
Collection
Fashion
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Plastic
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
No Color
Lens width
54.0 mm