SKU: TH1944-H2T-53 UPC: 827886058020
List Price: Gs. 1.165.000 PYG
Sale price Gs. 265.000 PYG
(77% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Tommy Hilfiger, Men's Opticals, TH1944-H2T-53
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
TH1944-H2T-53
Brand Name
Tommy Hilfiger
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Matte Blue Dark Ruthenium
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Blue
Frame material
Metal
Frame shape
Rectangular
Lens color
No Color
Lens width
53.0 mm