SKU: BE4456-416971-54 UPC: 8056262451175
List Price: QAR 1.178,00
Sale price QAR 565,00
(52% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 54.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Burberry, Women's Sunglasses, BE4456-416971-54
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
BE4456-416971-54
Brand Name
Burberry
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Checker Green
Detailed lens color
Dark Green
Frame color
Green
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
54.0 mm