SKU: IF1056X-491-52 UPC: 886895695930
List Price: QAR 522,00
Sale price QAR 170,00
(67% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 20.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Essence Trend, Women's Sunglasses, IF1056X-491-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IF1056X-491-52
Brand Name
Nike
Collection
Essence Trend
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
20.0 mm
Detailed frame color
Transparent Diffused Blue
Detailed lens color
Yellow Mirror
Frame color
Blue
Frame material
Acetate
Frame shape
Oval
Lens color
Yellow
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm