SKU: DV6952-010-57 UPC: 195870851255
(66% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Retro, Unisex Sunglasses, DV6952-010-57
SKU
DV6952-010-57
Brand Name
Nike
Collection
Retro
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Oval
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm