SKU: FT1218-39E-53 UPC: 889214558817
(76% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Fashion, Women's Sunglasses, FT1218-39E-53
SKU
FT1218-39E-53
Brand Name
Tom Ford
Collection
Fashion
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Shiny Yellow
Detailed lens color
Brown
Frame color
Yellow
Frame material
Acetate
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm