SKU: EV1217-010-61 UPC: 193151315601
(35% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 61.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Chance, Unisex Sunglasses, EV1217-010-61
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
EV1217-010-61
Brand Name
Nike
Collection
Chance
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Satin Gunmetal
Detailed lens color
Grey Silver
Frame color
Grey
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
61.0 mm