SKU: FD1884-605-67 UPC: 196154780032
(60% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 67.0 mm
  • Bridge Width: 10.0 mm
  • Arm Length: 135.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dive into the world of style and comfort with Nike's Echo sunglasses. Crafted from sturdy metal, these rose gold shield frames offer an unparalleled edge. With a 67mm rose gold mirror lens, experience 100% UV protection, keeping your vision clear and eyes healthy. The perfect blend of sporty and chic, these sunglasses promise to make a statement wherever you go. FD1884-605-67
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
FD1884-605-67
Brand Name
Nike
Collection
Echo
Features
Arm length
135.0 mm
Bridge width
10.0 mm
Detailed frame color
Rose Gold
Detailed lens color
Rose Gold Mirror
Frame color
Rose Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Shield
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
67.0 mm