SKU: CH0049-XAE-50 UPC: 716736714394
(65% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
  • Lens Width: 50.0 mm
  • Bridge Width: 18.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Carolina Herrera, Women's Opticals, CH0049-XAE-50
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
CH0049-XAE-50
Brand Name
Carolina Herrera
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
18.0 mm
Detailed frame color
Burgundy Blue
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Red
Frame material
Acetate
Frame shape
Round
Lens color
No Color
Lens width
50.0 mm