SKU: FT1106-28U-63 UPC: 889214479808
(73% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 63.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Tom Ford, Evangeline, Women's Sunglasses, FT1106-28U-63
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
FT1106-28U-63
Brand Name
Tom Ford
Collection
Evangeline
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Shiny Rose Gold
Detailed lens color
Bordeaux Mirror
Frame color
Rose Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Red
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
63.0 mm