SKU: EV24050-891-56 UPC: 886895675451
(66% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Lucent Flash, Unisex Sunglasses, EV24050-891-56
SKU
EV24050-891-56
Brand Name
Nike
Collection
Lucent Flash
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Total Orange Mirror
Detailed lens color
Orange Multilayer
Frame color
Orange
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Orange
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
56.0 mm