SKU: PREP-AOZ-53-BG UPC: 716736279701
List Price: L 4,714.00 SZL
Sale price L 890.00 SZL
(81% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 53.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Smith Optics, Unisex Sunglasses, PREP-AOZ-53-BG
SKU
PREP-AOZ-53-BG
Brand Name
Smith Optics
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Matte Gold
Detailed lens color
Brown Gradient
Frame color
Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Round
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
53.0 mm