SKU: EV1218-086-61 UPC: 193151315649
List Price: CFA49,600 XOF
Sale price CFA24,300 XOF
(51% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 61.0 mm
  • Bridge Width: 14.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Chance, Unisex Sunglasses, EV1218-086-61
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
EV1218-086-61
Brand Name
Nike
Collection
Chance
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
14.0 mm
Detailed frame color
Silver Rose
Detailed lens color
Dichro Violet
Frame color
Silver
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
Purple
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
61.0 mm