SKU: IF0986X-021-66 UPC: 886895696067
(68% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 66.0 mm
  • Bridge Width: 10.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Nike, Echo Shield, Unisex Sunglasses, IF0986X-021-66
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
IF0986X-021-66
Brand Name
Nike
Collection
Echo Shield
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
10.0 mm
Detailed frame color
Gunmetal
Detailed lens color
Green
Frame color
Grey
Frame material
Metal
Frame shape
Shield
Lens color
Green
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
66.0 mm