SKU: VPP057M510700 UPC: 190605391495
(12% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 51.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Philipp Plein, Men's Opticals, VPP057M510700
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
VPP057M510700
Brand Name
Philipp Plein
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Shiny Black
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Black
Frame material
Metal and Acetate
Frame shape
Round
Lens color
No Color
Lens width
51.0 mm