SKU: CH0062-S-E53-57 UPC: 716736727011
List Price: 669,000.00 TZS
Sale price 169,000.00 TZS
(74% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 57.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Carolina Herrera, Women's Sunglasses, CH0062-S-E53-57
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
CH0062-S-E53-57
Brand Name
Carolina Herrera
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Violet Brown
Detailed lens color
Brown Shaded
Frame color
Purple
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
57.0 mm