SKU: MK4099-3333-52 UPC: 725125387903
List Price: 547,000.00 TZS
Sale price 155,000.00 TZS
(71% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 19.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Step into stylish elegance with Michael Kors' Innsbruck women's opticals. These acetate, square frames, in captivating blue tortoise, expertly marry fashion and function. With a generous 52mm lens width, they deliver a sophisticated visual experience for the modern, discerning woman. MK4099-3333-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
MK4099-3333-52
Brand Name
Michael Kors
Collection
Innsbruck
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
19.0 mm
Detailed frame color
Blue Tortoise
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Blue
Frame material
Acetate
Frame shape
Square
Lens color
No Color
Lens width
52.0 mm