SKU: MK3089-1896-56 UPC: 8056262008072
List Price: Ush 719,000 UGX
Sale price Ush 203,000 UGX
(71% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 56.0 mm
  • Bridge Width: 15.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Michael Kors, Women's Opticals, MK3089-1896-56
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
MK3089-1896-56
Brand Name
Michael Kors
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
15.0 mm
Detailed frame color
Shiny Yellow Gold
Detailed lens color
Blue Light Filter
Frame color
Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Aviator
Lens color
No Color
Lens width
56.0 mm