SKU: 1135-49-BK UPC: 810018277703
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 49.0 mm
  • Bridge Width: 21.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
Additional Features
Garrett Leight, OCTAVIA, Women's Opticals, 1135-49-BK
SKU
1135-49-BK
Brand Name
Garrett Leight
Collection
OCTAVIA
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
21.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Black
Frame material
Acetate
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
No Color
Lens width
49.0 mm