SKU: STR402F-07P1-52 UPC: 840401800638
(83% Off)
Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 52.0 mm
  • Bridge Width: 23.0 mm
  • Arm Length: 145.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Trussardi, Women's Sunglasses, STR402F-07P1-52
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
STR402F-07P1-52
Brand Name
Trussardi
Features
Arm length
145.0 mm
Bridge width
23.0 mm
Detailed frame color
Light Grey
Detailed lens color
Grey
Frame color
Grey
Frame material
Acetate
Frame shape
Round
Lens color
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
52.0 mm