SKU: PLDD352-086-49 UPC: 716736082769
(84% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
Shipping calculated at checkout.
In stock
  • Lens Width: 49.0 mm
  • Bridge Width: 17.0 mm
  • Arm Length: 140.0 mm
Additional Features
Polaroid, Women's Opticals, PLDD352-086-49
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
PLDD352-086-49
Brand Name
Polaroid
Features
Arm length
140.0 mm
Bridge width
17.0 mm
Detailed frame color
Havana
Detailed lens color
Demo Lens
Frame color
Brown
Frame material
Acetate
Frame shape
Round
Lens color
No Color
Lens width
49.0 mm