SKU: SESB77F-300-58 UPC: 840401800249
List Price: R 3,825.00 ZAR
Sale price R 715.00 ZAR
(81% Off)
Taxes included. Shipping calculated at checkout.
Out of stock
Free standard shipping in contiguous United States
  • Lens Width: 58.0 mm
  • Bridge Width: 16.0 mm
  • Arm Length: 147.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Escada, Women's Sunglasses, SESB77F-300-58
View full details
Collapsible content
Details
Product Details
SKU
SESB77F-300-58
Brand Name
Escada
Features
Arm length
147.0 mm
Bridge width
16.0 mm
Detailed frame color
Gold
Detailed lens color
Brown
Frame color
Gold
Frame material
Metal
Frame shape
Cat-Eye
Lens color
Brown
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
58.0 mm