SKU(재고 관리 코드): JC1L008L0015 UPC: 4895158184384
(67% Off)
Take an Extra 15% Off the Above Price
세금이 포함된 가격입니다. 배송료는 결제 시 계산됩니다.
재고 있음
Please note this item only ships to the United States
  • Movement: Quartz
  • Case Width: 34.0 mm
  • Water Resistance: 50 m (165 feet)
Additional Features
Experience the elegance of the Just Cavalli Logo watch, tailored specifically for women who value style and durability. Encased in a 34mm stainless steel round body, this watch features a stylish silver dial and reliable quartz movement, protected under a resilient mineral crystal. Adjusting time is effortless with the pull and push crown. This watch is not just aesthetically pleasing, it is also water-resistant up to 50m. Adding to its sophistication is the black leather strap, which effortlessly secures with a pin buckle. Embrace the combination of functionality and luxury with this Just Cavalli timepiece. JC1L008L0015
전체 세부 정보 보기
축소 가능한 콘텐츠
Details
Product Details
SKU(재고 관리 코드)
JC1L008L0015
Brand Name
Just Cavalli
Collection
Logo
Band
Band Colour
Black
Band length
7.0 in
Band Material
Leather
Band type
Strap
Band width
15.0 mm
Clasp
Pin Buckle
Case
Case crystal
Mineral Crystal
Case material
Stainless Steel
Case shape
Round
Case width
34.0 mm