SKU(재고 관리 코드): T1222072203300 UPC: 7611608293201 Alias: T122.207.22.033.00
List Price: Rs 275,700.00 LKR
할인가 Rs 136,900.00 LKR
(50% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
배송료는 결제 시 계산됩니다.
재고 있음
Please note this item only ships to the United States, Canada and Mexico
Free standard shipping in contiguous United States
  • Movement: Automatic
  • Case Width: 30.0 mm
  • Water Resistance: 50 m (165 feet)
  • Features: Date
Additional Features
Discover the elegance of the Tissot Carson women's watch, a sophisticated Swiss-Made timepiece that's both stylish and functional. This automatic movement watch features a pull and push crown and a date display at 6 o'clock. The round 30mm stainless steel case is encased in a scratch-resistant sapphire crystal and boasts a water resistance of up to 50m. The silver dial is a perfect complement to the silver and rose gold stainless steel bracelet that ensures a secure fit with a deployment clasp. Elevate your style with this stunning timepiece that seamlessly blends fashion and practicality. T1222072203300
전체 세부 정보 보기
축소 가능한 콘텐츠
Details
Product Details
SKU(재고 관리 코드)
T1222072203300
Brand Name
Tissot
Collection
Carson
Band
Band Colour
Silver and Rose Gold
Band length
7.5 in
Band Material
Stainless Steel
Band type
Bracelet
Band width
15.0 mm
Clasp
Deployment Clasp
Case
Case crystal
Sapphire Crystal Scratch Resistant
Case material
Stainless Steel
Case shape
Round
Case width
30.0 mm