SKU(재고 관리 코드): EV1128-001-70 UPC: 886060687944
(78% Off)
Take an Extra 12% Off the Above Price
세금이 포함된 가격입니다. 배송료는 결제 시 계산됩니다.
재고 있음
  • Lens Width: 70.0 mm
  • Bridge Width: 8.0 mm
  • Arm Length: 120.0 mm
  • Lens Protection: 100% UV Protection
Additional Features
Dive into the athletic world with Nike's Tailwind sunglasses. Crafted in Italy, these men's shades boast a sleek black plastic frame in a rectangular design and grey lenses offering 100% UV protection. With a comfortable 70mm lens width, Tailwind sunglasses provide ultimate style, durability and eye safety. EV1128-001-70
전체 세부 정보 보기
축소 가능한 콘텐츠
Details
Product Details
SKU(재고 관리 코드)
EV1128-001-70
Brand Name
Nike
Collection
Tailwind
Features
Arm length
120.0 mm
Bridge width
8.0 mm
Detailed frame color
Black
Detailed lens color
Grey
Frame color
Black
Frame material
Plastic
Frame shape
Rectangular
Lens color
Grey
Lens protection
100% UV Protection
Lens width
70.0 mm